حمايت از شركت هاي دانش بنيان با هدف خودكفايي فني دنبال مي شود.

بازگشت

 

رئيس سازمان صدا و سيما در مراسم اختتاميه چهاردهمين اجلاس سراسري فنآوري رسانه بر حمايت و تعامل بيشتر با شركت هاي دانش بنبان در جهت خودكفايي در حوزه فنآوري رسانه تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، رئيس سازمان صدا و سيما در اين مراسم ، نهضت توليد محتوا در فضاي مجازي را در صدر برنامه‌هاي درحال اجراي رسانه ملي دانست و گفت: در آينده شاهد پيشرفت بيش‌تر در فضاي مجازي خواهيم بود و اين نظريه را به اثبات مي‌رسانيم كه برودكست‌ها بايد بمانند و با حداكثر استفاده از فضاي مجازي، خود را بيش‌‌تر در معرض ديد مخاطب قرار دهند.

رئيس رسانه‌ملي با بيان اينكه بايد براي استفاده از توليدات كاربران در فضاي مجازي برنامه‌اي دقيق داشته باشيم، گفت: بعد از پشت سر گذاشتن توليدات حرفه‌اي در فضاي مجازي در آينده با توليدات نيمه‌حرفه‌اي، به‌ويژه توليدات ويژه كاربران مواجه خواهيم بود و متخصصان فني ما بايد خود را براي اين موضوع و استفاده از اين توليدات آماده كنند. دكتر عسكري اهتمام به مطالعات راهبردي در حوزه فني و آينده‌پژوهي و طراحي بهتر براي آينده را از اولويت‌هاي معاونت توسعه و فناوري رسانه دانست و افزود: تلاش براي توليد علم در همكاري با مراكز علمي و دانشگاهي و اهميت دادن به خلاقيت، نوآوري و هوشمندي در موج‌‌آفريني از اهم برنامه‌هاي آينده ما در رسانه ملي خواهد بود.

ضرورت درهم‌تنيدگي حوزه فني با حوزه محتوا

رئيس رسانه ملي بر حمايت از خودكفايي در صنعت رسانه و همكاري با شركت‌هاي دانش‌بنيان تأكيد و تصريح كرد:در حال حاضر صدا و سيما 90 درصد تجهيزات مورد نياز خود را به همين شركت هاي داخلي سفارش مي دهد و حمايت از اين شركت ها را وظيفه خود مي داند . دكتر عسكري به كيفيت بالاي آثار ارائه شده در نمايشگاه فن آوري هاي نوين رسانه در بخش جنبي اين همايش اشاره كرد و افزود: فن آوري هاي ارائه شده در بسياري از موارد در مقايسه با نمونه هايي كه شركت هاي بزرگ دنيا ارائه مي كنند از كيفيت بالاتري برخوردار هستند و ميهمانان خارجي اجلاس هم از اينكه مهندسان ما موفق به دست يابي به توليد اين تجهيزات شده اند متعجب هستند.

وي جذب و تربيت نيروي متخصص، متعهد و انقلابي را از ديگر برنامه‌هاي مهم رسانه ملي خواند و با بيان اينكه حوزه فني بايد درهم‌تنيدگي‌اش را با حوزه محتوا بيش‌تر كند، گفت: برنامه‌ريزي براي مقابله با بحران‌هاي پيش‌بيني نشده، ساماندهي مراكز داده، آرشيو ديجيتال و يكپارچه‌سازي آن در سازمان از ديگر برنامه‌هاي ما خواهد بود.

دكتر عسكري به مخاطب بيش از 80 درصدي تلويزيون و بيش از 33 درصدي راديو اشاره كرد و افزود: در فضايي كه رسانه‌هاي مجازي و ماهواره‌ها بزرگ‌ترين تهاجم فرهنگي تاريخ را به سمت ملت ايران د‌ارند، چنين مخاطبي نشانه اثرگذاري سازمان صداوسيماست. رئيس سازمان صداوسيما براي ارتقاي جايگاه رسانه ملي و تبديل شدن آن به رسانه جهاني تأكيد و تصريح كرد: سازمان صداوسيما حدود 66 شبكه تلويزيوني و 90 شبكه راديويي دارد و يكي از بزرگ‌ترين سازمان‌هاي برودكست دنياست. وي افزود: رسانه ملي يكي از پاكيزه‌ترين، قدرتمندترين و اثرگذارترين رسانه‌هاست و بايد همچنان به سمت پيشرفت حركت كند، چراكه هنوز با نقطه مطلوب فاصله دارد.

وظيفه سنگين رسانه ملي براي مهار آسيب‌هاي فضاي مجازي

رئيس سازمان صداوسيما به آسيب‌هاي فضاي مجازي و  اينترنت اشاره و تصريح كرد: بايد در عين استفاده از ظرفيت‌هاي فراوان شبكه‌ جهاني اينترنت و فضاي مجازي، آسيب‌هاي آن را مهار كنيم كه در اين ميدان سخت وظيفه رسانه ملي بسيار سنگين است. رئيس سازمان صدا و سيما با بيان اينكه رسانه ملي همواره در كنار ملت ايران از زمان انقلاب، جنگ و پس از جنگ حضور داشته‌است، گفت: صداوسيما همواره با مردم خنديده و گريسته است و اين پيوند هميشگي است و تقويت خواهد شد. دكتر عسكري به شكست دشمن در جنگ در مقابل ملت ايران اشاره كرد و گفت: نظام سلطه بعد از شكست در اين جنگ با هجوم به فرهنگ اين ملت، جنگي بزرگ را در عرصه نرم آغاز كرده است كه همچنان ادامه دارد و از آنجا كه رسانه ملي داراي قدرت فراواني در حفظ فرهنگ و هويت ملت ايران بوده است، آن‌ها هميشه تلاش كرده‌اند كه اين رسانه، ميدان‌دار صحنه فرهنگ كشور نباشد. رئيس سازمان صدا و سيما به پيشرفت‌هاي شركت‌هاي دانش‌بنيان همكاري‌كننده با صداوسيما در سال‌هاي اخير اشاره كرد و گفت: اين شركت‌هاي دانش‌بنيان در تراز جهاني كار مي‌كنند و همپاي آن‌ها در سراسر دنيا ، به عدد انگشتان دست هم نمي‌‌رسند و اين نشانه توانمندي جوانان اين مملكت است. رئيس رسانه ملي با بيان اينكه ارتباطات سازمان صداوسيما در عرصه بين‌‌الملل فراوان است، گفت: همان‌طور كه حضور چهره‌هاي بين‌المللي در عرصه رسانه را در اين همايش مي‌بينيم، اميدواريم اين همكاري‌ها و تعاملات هر روز بيش از گذشته گسترش يابد.