در چهاردهمین اجلاس فناوری رسانه، چهار طرح از مجموعه دستاوردهای بومی سازی بخش فنی صنعت رسانه با حضور رئیس سازمان رسانه ملی رونمایی شد.

بازگشت

باحضور رئیس رسانه ملی
چهار طرح بومی صنعت رسانه رونمایی شد
در چهاردهمین اجلاس فناوری رسانه، چهار طرح از مجموعه دستاوردهای بومی سازی بخش فنی صنعت رسانه با حضور رئیس سازمان رسانه ملی رونمایی شد.
در عصر دومین روز از برگزاری اجلاس چهاردهم، علی‌عسگری رئیس محترم سازمان صداو سیما، پیش از حضور در مراسم اختتامه چهاردهمین اجلاس فناوری رسانه، از نمایشگاه خودکفایی رسانه بازدید کرد.
علی عسگری در جریان این بازدید از چهار طرح دانش بنیان از مجموعه دستاوردهای بومی‌سازی بخش فنی صنعت رسانه کشور، رونمایی کرد.
فرستنده دیجیتال تلویزیونی ، با توان 6 کیلووات محصول شرکت فرا برای بهره برداری از ایستگاه پرقدرت تلویزیونی برج میلاد افرند به سفارش اداره کل فرستنده های تلویزیونی و رادیویی اف ام ، طراحی و ساخت آنتن پارابولیک 8GHZ High Performance محصول شرکت انتن کار با کاربری ارتباط لینک های مایکرویو به سفارش اداره کل ارتباطات زمینی، تقویت کننده SSPB KU-Band با توان 250 وات با کاربری استفاده در ارسال ماهواره محصول شرکت تکتا به سفارش اداره کل تحقیقات و جهاد خودکفایی، سامانه تلویزیون اجتماعی محصول شرکت فنا موج افرند البرز با کاربری در رژی پخش، استودیوهای برنامه، پیش تولید به سفارش اداره کل رسانه های نوین از جمله این این محصولات بوده است.
سازمان صداوسیما  از سال1375، تولید ملی و خودکفایی در محصولات استراتژیک فنی مربوط به خود را به عنوان هدف تعریف کرده است. امسال نیز در چهاردهمین اجلاس فناوری رسانه  به منظور معرفی تلاش ها و اقدامات انجام شده در این زمینه، نمایشگاه دستاوردهای بومی‌سازی و خودکفایی فنی صنعت رسانه برگزار کرد. هدف اصلی این نمایشگاه معرفی دستاوردهای بومی‌سازی بخش فنی صنعت رسانه کشور و نیز معرفی توانمندی‌های متخصصان ایرانی در بومی‌سازی دانش فنی و مهندسی و ساخت قطعات و تجهیزات این صنعت بود.
سیزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه با شعار همگرایی رسانه ای و  رسانه‌های ترکیبی طی روزهای 28 و 29 دیماه 95 در مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد.