بازگشت به صفحه کامل

رونمايي از پوستر چهاردهمين اجلاس سراسري فن‌آوري رسانه

بازگشت

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، معاون توسعه و فنآوري رسانه دراين نشست با اعلام اينكه چهاردهمين اجلاس سراسري فنآوري رسانه امسال در 21و22 آذر ماه در مركز همايش‌هاي سازمان برگزار مي‌شود گفت: امسال نيز طبق روال سال‌هاي گذشته دستاوردها و آثار كاركنان معاونت توسعه و فنآوري رسانه براي حضور در اين اجلاس بررسي و ارزيابي مي‌شوند و نتيجه اين ارزيابي در كميسيون‌هايي كه در اين اجلاس برگزار مي‌شوند اعلام مي‌شود. وي با بيان اينكه در اجلاس پيشين موضوعاتي غير از موضوعات مرتبط با كار كاركنان اين معاونت نيز مطرح بود گفت: امسال سطح علمي اجلاس متناسب با سطح علمي نيروهاي اين معاونت در نظر گرفته شده است. عليدادي با اشاره به برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي فني در اين اجلاس گفت اين نمايشگاه در اجلاس چهاردهم با حضورشركت هاي داخلي و خارجي كه در زمينه فنآوري برودكست و برودبند فعاليت مي‌كنند برگزار مي‌شود وآخرين دستاوردهاي فني را به نمايش مي‌گذارد.

 وي درباره مهماناني كه از خارج از كشور به اين اجلاس دعوت شده اند گفت: امسال مهماناني از برخي اتحاديه هاي راديو و تلويزيوني و نيز كشورهايي كه در راه ارتقاء و استفاده از فنآوري هاي ديجيتال گام برمي‌دارند به اين اجلاس دعوت شده است.

 معاون توسعه وفنآوري رسانه با اشاره به اهميت موضوع نوآوري در معاونت توسعه و فنآوري رسانه گفت: نوآوري نياز اساسي رسانه ملي در تمام زمينه ها است و ما نيز در اين اجلاس توجه ويژه اي به اين موضوع كرده ايم. وي افزود: در اين زمينه هم نوآوري‌هاي كاركنان معاونت توسعه و فنآوري رسانه و هم شركت هاي بين المللي كه در اين نمايشگاه حضور خواهند داشت به نمايش گذاشته مي‌شوند.  

 عليدادي درباره كميسيون هاي اين اجلاس گفت: تا كنون تلاش زيادي براي هماهنگي اين كميسيون ها شده است. وي افزود: كميسيون‌هايي با موضوع فنآوري اطلاعات، صدا و تصوير، فرستنده‌هاي تلويزيوني و فرستنده هاي راديويي، فنآوري‌هاي فضايي برق و تأسيسات ، مونيتورينگ و كميسيونهايي براي ارزيابي واحدهاي ستادي در اين اجلاس تشكيل خواهد شد و در اين كميسيون ها صاحبنظران حوزه برودكست و برودبند موضوعاتي را ارائه خواهند كرد.

 معاون توسعه و فنآوري رسانه ارائه مقالات را بخش ديگري از برنامه‌هاي اين اجلاس عنوان كرد كه از اهميت زيادي برخورداراست و اظهارداشت: در اين اجلاس از دستاوردهاي جديد معاونت توسعه و فن آوري، چه دستاوردهاي جهادخودكفايي و بومي سازي شده و چه دستاوردهايي كه براي اولين بار در دنيا حاصل شده و به عنوان نوآوري خاص مطرح شده اند رونمايي مي‌شود.

 عليدادي شعار اجلاس چهاردهم را "رسانه هوشمند رسانه آينده" اعلام و ابراز اميدواري كرد: رسانه هوشمند، رسانه اي متعالي براي ايجاد جهاني متعالي باشد.

 مهندس فهمي قائم مقام معاون توسعه و فنآوري رسانه و دبير چهاردهمين اجلاس سراسري فنآوري رسانه نيز در اين نشست با بيان فعاليت هايي كه از چند ماه قبل تا كنون در زمينه هاي اجرايي تداركاتي و تبليغاتي براي برگزاري اين اجلاس به انجام رسيده است گفت: از مهمانان خارجي براي آشنايي همكاران با آخرين دستاوردهاي صنعت رسانه دعوت شده و كوشيده ايم ارگانهايي داخلي كه با موضوعات روز رسانه مرتبط هستند در اين اجلاس حضور يابند. 

 دبير چهاردهمين اجلاس سراسري فنآوري رسانه ايجاد رويكردي فرامرزي براي صنعت رسانه كشور در تمام حوزه هاي نرم افزاري و سخت افزاري را ضروري دانست و اعلام كرد: اين اجلاس دستاوردها و ايده هاي نوين جهاني را به سازمان‌ها و شركت هاي دانش بنيان داخلي و كاركنان رسانه ملي معرفي مي كند و مي‌كوشد ظرفيت داخلي را چه از نظر دانش مهندسي و چه امكانات نرم افزاري و سخت افزاري ، زيرساختهايي كه ايجاد شده  و امكانات بالقوه اي كه در سازمان است را به آنسوي مرزها معرفي كند.

 صهبا دبيرعلمي اجلاس نيز در اين نشست از ارائه 22كارگاه تخصصي در اجلاس چهاردهم خبر داد  و گفت: علاوه بر دعوت از سخنرانان داخلي تا كنون 8 سخنران از خارج از كشور براي سخنراني در اين اجلاس دعوت شده اند كه سخنراناني از اتحاديه راديو تلويزوان هاي اروپا و همچنين آسيا اعلام آمادگي كرده اند.